poniedziałek, maj 21, 2018

Odwiedza nas 169 gości oraz 22 użytkowników.

VTX Polska
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Akcesoria i dodatki

TEMAT: Podnośnik do motocykla

Podnośnik do motocykla 2013/09/12 12:59 #9449

• DEJNA
  • DEJNA Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania 825
Chciałbym podpytać, jaki kupić podnośnik do VTX 1800R ? Posiadacie zapewne takie podnośniki i coś na ich temat możecie powiedzieć :woohoo: . Ja znalazłem hydrauliczny do 680 kg, który dobrze wygląda i chyba jest standardowy do podnoszenia i ewentualnego przechowywania motoru przez weekend :). ;)
allegro.pl/podnosnik-hydrauliczny-motocy...asy-i3523840522.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Podnośnik do motocykla 2013/09/12 13:02 #9450

• KINIO
  • KINIO Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania 554
Ja też jestem zainteresowany tematem więc każda rada i info będzie mile widziane :)
Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko

Podnośnik do motocykla 2013/09/12 13:09 #9452

• Bloodhound
  • Bloodhound Avatar
  • Administrator
  • VTX 1800C/KTM 1190 ADV
  • Otrzymane podziękowania 2571
Wszystkie one do siebie podobne. Ten też jest OK i cena rozsądna.
Przy dłuższym parkowaniu moto na podnośniku, wskazane jest mechaniczne zablokowanie podnośnika na wypadek rozszczelnienia siłownika (większość podnośników ma mechaniczną blokadę lub wystarczy podłożenie klocków pod ramę moto).
:lol: Nie jestem qrwa dziwny. Jestem z edycji limitowanej. :lol:

Podnośnik do motocykla 2013/09/12 13:12 #9453

• gajor
  • gajor Avatar
  • Platynowy forowicz
  • 1,8 Retro & KTM 1190
  • Otrzymane podziękowania 2054
Dejna bierz bo jest w dobrej cenie a wszystkie są takie same tylko zmienia się kolor a i tak wszystkie przychodzą z Chin

Podnośnik do motocykla 2013/09/12 13:20 #9454

• DEJNA
  • DEJNA Avatar
  • Ekspert
Bloodhound napisał:
Wszystkie one do siebie podobne. Ten też jest OK i cena rozsądna.
Przy dłuższym parkowaniu moto na podnośniku, wskazane jest mechaniczne zablokowanie podnośnika na wypadek rozszczelnienia siłownika (większość podnośników ma mechaniczną blokadę lub wystarczy podłożenie klocków pod ramę moto).

Dopytam Jacek: Czy wysokość spoczynkowa 12 cm jest ok ? wlezie pod maszynę przy bocznym parkowaniu oraz czy 40 cm to też już max ? Cena jest przyzwoita !!! Na wiosnę sprawdzałem i nie widziałem tańszego, tego typu jak za 400zł

Podnośnik do motocykla 2013/09/12 13:22 #9455

• DEJNA
  • DEJNA Avatar
  • Ekspert
gajor napisał:
Dejna bierz bo jest w dobrej cenie a wszystkie są takie same tylko zmienia się kolor a i tak wszystkie przychodzą z Chin

Tak jest !!! Będziem kupować, tylko chciałam zasięgnąć opinii profesjonalistów :)

Podnośnik do motocykla 2013/09/12 14:14 #9457

• Bloodhound
  • Bloodhound Avatar
  • Administrator
  • VTX 1800C/KTM 1190 ADV
DEJNA napisał:
Dopytam Jacek: Czy wysokość spoczynkowa 12 cm jest ok ? wlezie pod maszynę przy bocznym parkowaniu oraz czy 40 cm to też już max ? Cena jest przyzwoita !!! Na wiosnę sprawdzałem i nie widziałem tańszego, tego typu jak za 400zł
W centymetrach to Ci konkretów teraz nie podam, ale motocykl na podnośnik wstawiasz nie z ustawienia na stopce, tylko bierzesz sprzęta między nogi nie siadając jednak na nim, pionujesz, chowasz boczną stopkę i dopiero wtedy wsuwasz podnośnik pod ramę. W moim przypadku muszę najpierw lekko przechylić moto w stronę przeciwną do tej, po której jest ustawiony podnośnik, wsunąć go pod pierwszą belkę ramy i przechylić w przeciwną stronę, rama opierając się jedną stroną na podnośniku unosi lekko cały motocykl. Potem pion i można już łatwo wsunąć podnośnik pod całą szerokość ramy. Opisany zabieg służy lekkiemu podniesieniu moto na amortyzatorach, co zwiększa prześwit. Sam zobaczysz o co biega, jak zdobędziesz podnośnik.
Wysokość 40 cm to dość sporo. Przy tej szerokości podstawy podnośnika wyższe ustawienie mogłoby być bardzo niestabilne i tym samym niebezpieczne.

Podnośnik do motocykla 2013/09/12 15:02 #9458

• DEJNA
  • DEJNA Avatar
  • Ekspert
Wielkie dzięki !!! Biere :)
Jacek przy Tobie wikipedia wymięka - Ty wszystko wiesz Bracie :woohoo:

Podnośnik do motocykla 2013/09/12 15:17 #9459

• Dezerter
  • Dezerter Avatar
  • Administrator
  • Life is too short to sit on your ass. Go get it.
  • Otrzymane podziękowania 2931
widzialem takowy u Hawelsa w garazu bo na nim stoi jego moto po malym dzwonie. Wygladal bardzo solidnie i jego moto jest na nim bez przedniego kola. Mozna to przesuwac nawet z gdy moto jest na nim.
VTX 1800N 2005 / Yamaha Stratoliner 1900/ VTX 1800N 2007 custom

Podnośnik do motocykla 2013/09/12 15:25 #9460

• Bloodhound
  • Bloodhound Avatar
  • Administrator
  • VTX 1800C/KTM 1190 ADV
DEJNA napisał:
...Ty wszystko wiesz Bracie :woohoo:
Chciałbym. Na początek tylko to, jakie złe nawiedziło moje moto. Ale w przyszłym tygodniu powinienem uzbierać trochę więcej czasu i biorę się za egzorcyzmy. :pinch:

Podnośnik do motocykla 2013/09/12 17:29 #9464

• zobek
  • zobek Avatar
  • Świeżak
  • Bombowiec
  • Otrzymane podziękowania 65
Mam taki sam z wiosny za 360-. Nie ma co narzekać. Ja daję sobie kawałek deski około 2 cm grubej, najeżdżam tylnym kołem i po takim zabiegu podnośnik wchodzi na styk, oczywiście moto w pionie :) nie na stopce. Zawsze jak podniosę do żądanej wysokości to opuszczam na zapadki, podnośnik wtedy jest o wiele stabilniejszy bo wszystko się usztywnia, a na samym tłoku to się chwieje na wszystkie strony. Generalnie super sprawa do domowych zastosowań za niewielkie pieniądze. A i jak przyjdzie paczka to podokręcaj wszystkie śrubki bo Chińczyki mają małe łapki i słabą pamięć B)
zobek

Podnośnik do motocykla 2013/09/12 19:59 #9481

• jastach
  • jastach Avatar
  • Młodszy forowicz
  • VTX 1800F2
  • Otrzymane podziękowania 209
Znalazłem coś takiego. Moja F ma minimalny prześwit ok 12cm.

Sklep JULA
Podnośnik motocyklowy 680 kg
449,-
Mały, poręczny podnośnik uniwersalny o wielu zastosowaniach; dzięki niemu podniesiesz kosiarkę samojezdną, motocykl albo inne ciężkie przedmioty. Praktyczny pedał nożny i lekko toczące się koła. W zestawie cztery pasy ściągające. Wysokość podnoszenia: 130-430 mm. Masa: 34,5 kg..(Artnr: 601036)
Załączniki:
  • Załącznik Ten obraz jest ukryty dla gości. Zaloguj się lub zarejestruj aby go zobaczyć.
VTX 1800F2
Ten obraz jest ukryty dla gości. Zaloguj się lub zarejestruj aby go zobaczyć.

Podnośnik do motocykla 2013/09/13 04:34 #9501

• zobek
  • zobek Avatar
  • Świeżak
  • Bombowiec
  • Otrzymane podziękowania 65
Jastach wszystkie one jednakie i z pasami których się nie używa a nośność wzrasta wraz z kolejnymi partiami :) , pewnie malują wzmocnionym lakierem. Ja bym się kierował ceną ale to moje osobiste zdanie.jastach napisał:
Znalazłem coś takiego. Moja F ma minimalny prześwit ok 12cm.

Sklep JULA
Podnośnik motocyklowy 680 kg
449,-
Mały, poręczny podnośnik uniwersalny o wielu zastosowaniach; dzięki niemu podniesiesz kosiarkę samojezdną, motocykl albo inne ciężkie przedmioty. Praktyczny pedał nożny i lekko toczące się koła. W zestawie cztery pasy ściągające. Wysokość podnoszenia: 130-430 mm. Masa: 34,5 kg..(Artnr: 601036)
zobek

Podnośnik do motocykla 2013/09/13 08:33 #9502

• maras
  • maras Avatar
  • Świeżak
  • VTX1800R
  • Otrzymane podziękowania 26
Zobek , bierz taki jak napisał Jastach, kupiłem może w innym sklepie i w innym kolorze ale jest świetny. :whistle:
Dlaczego wszystko, co zabawne nie jest bezpieczne ?

Podnośnik do motocykla 2013/09/13 08:56 #9503

• KINIO
  • KINIO Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania 554
Mam taki sam z wiosny za 360-. Nie ma co narzekać. Ja daję sobie kawałek deski około 2 cm grubej, najeżdżam tylnym kołem i po takim zabiegu podnośnik wchodzi na styk, oczywiście moto w pionie :) nie na stopce

Z tą deską to super pomysł, pożyczyłem podnośnik od kumpla i troszkę się musiałem namęczyć, żeby wcisnąć go pod maszynę, mimo pionowej pozycji. Szukałem, ale nie znalazłem niższego niż 12 cm, widocznie ten typ tak ma :)

Dejna chyba trzeba brać !!! Zima idzie :)
Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko