poniedziałek, wrzesień 27, 2021

Odwiedza nas 294 gości oraz 26 użytkowników.

VTX MOOKIE-900x200 3

VTX Polska
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Akcesoria i dodatki

TEMAT: Lightbary

Lightbary 2021/07/28 11:05 #298536

• krzysztofvtx
  • krzysztofvtx Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania 18
Cześć. Po złamaniu ręki siedzę w domu nudzę się i wymyślam co brakuje w mojej Hani :side: Przyszedł czas na lightbary. Proszę kolegów o doradzeniu i wgląd( może jakieś zdjęcia ) jakie lampy, mocowania a może ktoś ma założone na gmolach( co by mnie interesowało, odpada koszt mocowania ). Znajomy mechanik doradza aby wybrać ledowe żeby nie obciążać instalacji. Z góry dzięki Krzysztof ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lightbary 2021/07/28 12:20 #298540

• Miki
  • Miki Avatar
  • Złoty forowicz
  • VTX 1300R
  • Otrzymane podziękowania 2139
:) Wracaj do zdrowia,szlaki motocyklowe czekaja na Ciebie.. :lol: tylko ledowe dodatkowe swiatla polecam...
SERVO PER AMIKECO IPA KRAKOW. "w milosci pragniesz by Ci wierzono;w przyjazni by Cie rozumiano"
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysztofvtx

Lightbary 2021/07/28 16:08 #298547

• macko
  • macko Avatar
  • Ekspert
  • VTX 1300 Tourer, Junak M10, SHL M17 Gazela
  • Otrzymane podziękowania 993
Z tym obciążaniem to nie tak do końca. Po pierwsze instalacja/alternator w VTX-ie jest przystosowany do dodatkowego oświetlenia, w przednim reflektorze jest fabryczna kostka do podłączenia dodatkowych lamp. Po drugie alternator VTX-owy (w przeciwieństwie do samochodowych) jest tak skonstruowany, że cały czas pracuje na maksymalnej wydajności prądowej. Jeśli urządzenia pokładowe (lampy, ładowanie, zapłon, itp..) nie są w stanie odebrać całego prądu generowanego przez alternator to jego nadmiar jest zwierany do masy przez regulator napięcia. Także paradoksalnie dokładając dodatkowe oświetlenie nie zwiększamy obciążenia alternatora (bo on i tak cały czas pracuje na maksymalnym) a zmniejszamy obciążenia regulatora. Taka sytuacja...
Ostatnio zmieniany: 2021/07/28 16:09 przez macko. Powód: .
Za tę wiadomość podziękował(a): Maciej polbratek, krzysztofvtx

Lightbary 2021/07/28 16:23 #298548

• Maciej polbratek
  • Maciej polbratek Avatar
  • Senior forum
  • Vtx 1800R 2002 vfr 800 v tec 2003 vtx1800r 2003
  • Otrzymane podziękowania 384
Ha ha! Jakbym siebie czytał ;). Gdzieś juz to pisałem na forum. Dodam ,ze takiej konstrukcji prądniczki trójfazowe są w większosci motocykli. Im szybciej kręci się silnik tym więcej prądu.
Za tę wiadomość podziękował(a): macko, krzysztofvtx