wtorek, październik 19, 2021

Odwiedza nas 415 gości oraz 17 użytkowników.

VTX MOOKIE-900x200 3

VTX Polska
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stuka w Hondzie vtx 1300

Stuka w Hondzie vtx 1300 2016/06/10 08:43 #139650

• roland gdansk
  • roland gdansk Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Honda vtx 1300 R
  • Otrzymane podziękowania 56
Mam pytanko czy ten klucz będzie pasował do regulacji zaworów w vtx 1300
allegro.pl/specjalistyczny-klucz-do-regu...row-i6244469521.html
RR
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Stuka w Hondzie vtx 1300 2016/07/01 19:31 #142485

• roland gdansk
  • roland gdansk Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Honda vtx 1300 R
  • Otrzymane podziękowania 56
Dziś było ustawianie zaworów i pogadałem z mechanikiem okazało się ze to mój kolega ,mówił z morze to być główka zaworu już wytłuczona morze mieć wgłębienie od śruby regulacji ,i jak się wkłada szczelinomierz to na płasko i jak jest wgłębienie nawet jak się ustawi to będzie tłukło ,co wy na to??
U mnie ucichło zawory miały luzy .
RR
Ostatnio zmieniany: 2016/07/01 19:32 przez roland gdansk.

Stuka w Hondzie vtx 1300 2020/11/13 10:08 #285898

• dzag
  • dzag Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania 2
Cześć,
odgrzeję temat bo mam podobny problem.
Motocykl to VTX 1800R z 2006 roku
Dość głośno stuka w przednim cylindrze. Byłem u dwóch mechaników jeden się poddał i powiedział że silnik do wymiany - chociaż nie znalazł przyczyny (dodam że zaglądał do silnika kamerą, silnik nie był rozbierany).
Drugi mechanik też uznał że nie jest to normalne zrobił więcej:
1. sprawdził ciśnienie oleju - jest prawidłowe
2. opiłków w oleju nie uświadczył
3. sprawdził kamerą wnętrze cylindrów - żadnych oznak uderzeń tłoka o górną część cylindra nie ma (mechanik mówi że tak często jest przy kończącej się panewce)
4. zawory wyregulował - ale nic nie zmieniło się w pracy silnika
i to tyle.
Powiedział że dalej można silnik rozbierać ale to już są duże koszty i prawdopodobnie silnik okaże się do wymiany bo komponenty do wymiany wyjdą drożej niż wymiana na używany silnik.

Motocykl ma przejechane około 28kkm. Ja zrobiłem nim około 2kkm. Nie zauważyłem żeby stukot się nasilał, nie czuje spadku mocy. Pali na zimnym, ciepły bez najmniejszego problemu. Co więcej mechanik powiedział mi, że z kończącą się panewką silnika nie przejechałbym tyle.

Szczerze nie chce się narażać na koszty i wymieniać coś działającego.
Więc pytanie czy macie jakiś pomysł co mogę jeszcze zrobić, wiem że ktoś polecał Zbyszka mechanika z Warszawy może jeszcze spróbować u niego....?
Łukasz J.
VTX 1800 R

Stuka w Hondzie vtx 1300 2020/11/13 14:51 #285906

• Maciej polbratek
  • Maciej polbratek Avatar
  • Senior forum
  • Vtx 1800R 2002 vfr 800 v tec 2003 vtx1800r 2003
  • Otrzymane podziękowania 391
Tak mozesz zrobic wiecej. Po pierwsze wymień..... mechanika. Co to za mechanik co nie potrafi zlokalizować gdzie stuka?? Dwa. Weź kawałek gumowego węża przykladaj do silnika. Zacznij od głowicy(nadmierne luzy na zaworach,uszkodzony dekompresator,?peknieta spreżyna zaworu?) Nastepnie osluchaj cylinder,obszar rozrzadu,i dalej coraz nizej czyli skrzynia korbowa,sprzegło,skrzynia. Masz 28 tysi na liczniku. Trzeba by dobrze sie postarać zeby silnik byl do wymiany chyba ,ze to 128tysi po kotekcie 28 ;).okresl czy stuka zawsze,czy np.na zimnym,cieplym,wolnych obrotach,wysokich...uciekaj od wymieniaczy silników.