środa, lipiec 08, 2020

Odwiedza nas 161 gości oraz 3 użytkowników.

VTX MOOKIE-900x200 3

VTX Polska
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Customizing, czyli opisz zmiany jakie wykonałeś na swoim motocyklu

TEMAT: Malowanie - jak się za to zabrać

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 10:28 #265765

• Burta
  • Burta Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Lubię gulgot mojej VTX1800S...
  • Otrzymane podziękowania 101
Dzień dobry!

Mam pytanie do kolegów customowców, którzy malowali lub oddawali do malowania swoje maszyny.

Ale po kolej. Noszę się z zamiarem od- lub prze-malowania mojej bestyjki, a jako że jestem laikiem w tym temacie, a jest on jak się już zorientowałem dość kosztowny, chciałem troszkę się podpytać i doedukować u praktyków.

Po pierwsze, jaki lakier wybrać i dlaczego. Już wiem, że można malować lakierem samochodowym, co jest tańsze, efekt podobno też nie najgorszy, albo iść w lakiery typu candy (3-4 warstwy) - gdzie jest drogo ale ładnie (malować trzeba już w kabinie).

Drugie wyzwanie to projekt malowania - marzy mi się dwukolorowe, ale trzeba to jakoś zaprojektować (np. w fotoshopie). Czy ktoś z kolegów zajmuje się może takim projektowaniem?

Trzeci temat to oczywiście cena - rozumiem, że za dobrą pracę trzeba dobrze zapłacić i tu chciałem podpytać, ile waszym takie malowanie w candy (bez lakieru) powinno/może kosztować?

I ostatnie pytanie, czy ktoś z kolegów podjąłby się przemalowania mojego VTX'a? Oferty proszę na priva.

TU link do małego podsumowania garażowego lakierowania

link

Burta
Ostatnio zmieniany: 2020/05/05 14:25 przez Burta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 11:32 #265766

• powalla
  • powalla Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania 6
Ja też czekam na koniec sezonu i maluję tzn. oddaję do lakiernika i w związku z tym szukam od jakiegoś czasu warsztatu lakierniczego który się podejmie tego malowania . Ktoś spyta "dlaczego podejmie? " , otóż lakiernicy samochodowi najczęściej pytani o taką usługę bronią się rękami i nogami przed malowaniem małych części , bo roboty kupa (stojaki , uchwyty , maskowania kupa itd) , a tak tylko psikną błotnik i kasa ta sama .
Pomyślałem że może zaszaleć i podjechałem do Lepian Custom w Wodziaławiu i u niego za te 3 elementy(2 błotniki i bak) w zwykłym lakierze metalic ale z "grubym brokatem" zawołał 3200zł ...jakbym chciał jakieś szparunki lub inne cuda to cena 4500 zł ...na miękkich kolanach pojechałem do domu ...nie stać mnie :(
Przez znajomego znalazłem lakiernika w Katowicach "garaż modego" na fejsie i on robiąc motorki w lakierze candy zaproponował 1500zł , inny lakiernik (na szczęście motocyklista) z Katowic za te 3 elementy w kolorze metalic chce tysiaka , a candy +400 bo lakier drogi i malowania więcej .

Jednak wczoraj na zlocie w Chudowie został mi przedstawiony lakiernik który malował znajomym motorki (mogłem zobaczyć efekt jego pracy) i jak dobrze pójdzie to za 3-4 tygodnie będę już miał swój wymarzony lakier na tych moich nieszczęsnych 3 elementach :) Paweł jest wyuczonym lakiernikiem i pracował latami w branży jednak miał dość siedzenia w pracy u pazernego prywaciarza po 12-14h w oparach lakierów i bycia walonym na kasie , więc przeniósł się na państwówkę , a resztę sobie dorabia w swoim garażu ... zaśpiewał 300zł za samą robotę (przygotowanie i malowanie) + farba jaką sobie wybiorę, czyli zamknę się w 500+ ;)

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 13:47 #265772

• Maciej polbratek
  • Maciej polbratek Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 142
Burta. Ja malowalem swój sam w garażu. Pytanie tylko co chcesz uzyskać. Na jeden kolor to nie problem. We wzorki hmmm. Tez chciałem ale sobie odpuscilem. Koszt. Mnie pomalowanie mojego moto w tej chwili nic nie kosztowało bo materiały,które kupiłem wystarczyły na trzy motocykle. Dwa podkłady. Jeden epoxydowy na goła blachę drugi akryl. Czarna baza i matowy bezbarwny. Wszystko w opakowaniach powiedzmy litrowych bo + utwardzacze to daje więcej niż litr. Do tego szpachlowki i materiały do obróbki,rozpuszczalniki. Mniej więcej wiedziałem co do czego bo kiedyś pomalowałem parę aut i ze trzy motocykle a czego nie wiedziałem doczytałem,dopytalem . Pierwsza i podstawowa zasada to dokładność. Oczyszczenie elementów z korozji (jeśli jest),przygotowanie powierzchni z wszystkimi zakamarkami włącznie bo to one dają efekt całości. Nie można sobie odpuścić czegoś a bo tego nie będzie widać czy się czymś zakryje. Ogólnie można na ten temat dużo pisać ale jedno(no dwa lub cztery) jest istotne. Twoje zdolności manualne. Jeśli czujesz się na siłach, jeśli coś malowaleś sprayem lub pistoletem i Ci wyszło ładnie to podolasz. Jeśli masz miejsce. Bo malowanie wiąże się z tym, że wszystko dookoła będzie uwalone lakierem. Materiały. Ja wybrałem polskich producentów. Lakiery z dolnej półki raczej. Około 250 za wszystko(z allegro brałem bi najtaniej tak o 50% taniej)Wyszło? Tak. Jestem zadowolony z efektu, koszta juz się zwróciły bo zrobiłem motonga znajomemu. Nie mam do nikogo pretensji, że gdzieś jest kropka czy wlosek czy inne niedoskonałości a najważniejsze, że zrobiłem to z taką dokładnością jaka mnie zadowala a nie potem tłumaczenia lakiernika, że inaczej się nie da. Moje podejście do lakieru jest takie, że po pierwsze ma zabezpieczać blachy przed korozją a piękne lakiery to na wystawę bo podczas eksploatacji zawsze sie coś uszkodzi i potem żal jest. Jak widać lakierowanie nie musi być drogie. Lakierem 3 warstwowym malowałem swoją vfr800 w tym samym garażu i tez jest spoko. Przy polyskach jak coś spieprzysz (paprochy) idzie spolerowac. Gorzej z matami. Przepraszam że tak dużo ale nie da sie w dwóch zdaniach chyba, że -Odpuść sobie. Jedz do lakiernika. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 2019/10/25 13:50 przez Maciej polbratek.

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 15:04 #265777

• Burta
  • Burta Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Lubię gulgot mojej VTX1800S...
  • Otrzymane podziękowania 101
cześć

dzięki za obszerny post.
a przesłałbyś kilka fotek tego co pomalowałeś?

pzdr
G
Maciej polbratek napisał:
Burta. Ja malowalem swój sam w garażu. Pytanie tylko co chcesz uzyskać. Na jeden kolor to nie problem. We wzorki hmmm. Tez chciałem ale sobie odpuscilem. Koszt. Mnie pomalowanie mojego moto w tej chwili nic nie kosztowało bo materiały,które kupiłem wystarczyły na trzy motocykle. Dwa podkłady. Jeden epoxydowy na goła blachę drugi akryl. Czarna baza i matowy bezbarwny. Wszystko w opakowaniach powiedzmy litrowych bo + utwardzacze to daje więcej niż litr. Do tego szpachlowki i materiały do obróbki,rozpuszczalniki. Mniej więcej wiedziałem co do czego bo kiedyś pomalowałem parę aut i ze trzy motocykle a czego nie wiedziałem doczytałem,dopytalem . Pierwsza i podstawowa zasada to dokładność. Oczyszczenie elementów z korozji (jeśli jest),przygotowanie powierzchni z wszystkimi zakamarkami włącznie bo to one dają efekt całości. Nie można sobie odpuścić czegoś a bo tego nie będzie widać czy się czymś zakryje. Ogólnie można na ten temat dużo pisać ale jedno(no dwa lub cztery) jest istotne. Twoje zdolności manualne. Jeśli czujesz się na siłach, jeśli coś malowaleś sprayem lub pistoletem i Ci wyszło ładnie to podolasz. Jeśli masz miejsce. Bo malowanie wiąże się z tym, że wszystko dookoła będzie uwalone lakierem. Materiały. Ja wybrałem polskich producentów. Lakiery z dolnej półki raczej. Około 250 za wszystko(z allegro brałem bi najtaniej tak o 50% taniej)Wyszło? Tak. Jestem zadowolony z efektu, koszta juz się zwróciły bo zrobiłem motonga znajomemu. Nie mam do nikogo pretensji, że gdzieś jest kropka czy wlosek czy inne niedoskonałości a najważniejsze, że zrobiłem to z taką dokładnością jaka mnie zadowala a nie potem tłumaczenia lakiernika, że inaczej się nie da. Moje podejście do lakieru jest takie, że po pierwsze ma zabezpieczać blachy przed korozją a piękne lakiery to na wystawę bo podczas eksploatacji zawsze sie coś uszkodzi i potem żal jest. Jak widać lakierowanie nie musi być drogie. Lakierem 3 warstwowym malowałem swoją vfr800 w tym samym garażu i tez jest spoko. Przy polyskach jak coś spieprzysz (paprochy) idzie spolerowac. Gorzej z matami. Przepraszam że tak dużo ale nie da sie w dwóch zdaniach chyba, że -Odpuść sobie. Jedz do lakiernika. Pozdrawiam

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 17:10 #265785

• Maciej polbratek
  • Młodszy forowicz
Ten obraz jest ukryty dla gości. Zaloguj się lub zarejestruj aby go zobaczyć.

Pierwsze to podkład czarny na gotowo a żeby był taki to malowalem trzy razy. Ostatnie to ls650 znajomego tym samym lakierem. Chciałem matowy a to jest opcja najtrwalsza. Baza + matowy bezbarwny. W świetle świetlówek trochę odbija.
Ostatnio zmieniany: 2019/10/25 17:17 przez Maciej polbratek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Burta

Re:Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 17:26 #265786

• Kojot
  • Kojot Avatar
  • Złoty forowicz
  • KOSTUCHY
  • Otrzymane podziękowania 1585
Uwielbiam matowe sprzęty. Następny zrobię mat i wysoką kierę.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
BORN TO RIDE

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 20:04 #265792

• gajor
  • gajor Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Grubas 300,KTM 1190 INNOWIERCA
  • Otrzymane podziękowania 3729
Też popełniłem kiedyś mata i także malowałem u siebie w garage.
Ja w odróżnieniu od Kojota z matu się wyleczyłem :evil:

Moja Babcia była zagorzałą katoliczką i ja po Babci jestem za gorzałą :)

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 20:11 #265793

• Urban
  • Urban Avatar
  • Ekspert
  • 1800C
  • Otrzymane podziękowania 910
gajor napisał:

. Tak z ciekawości i nie w temacie,Masz jeszcze te lusterka?

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 20:21 #265794

• gajor
  • gajor Avatar
  • Platynowy forowicz
Kupiłem je od Ceo i sprzedałem Zygzakowi który nie zdążył ich założyć.
Dzwoń do Zygzaka :woohoo:

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 20:43 #265795

• Urban
  • Urban Avatar
  • Ekspert
  • 1800C
  • Otrzymane podziękowania 910
gajor napisał:
Kupiłem je od Ceo i sprzedałem Zygzakowi który nie zdążył ich założyć.
Dzwoń do Zygzaka :woohoo:
. Dzięki :)

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 20:44 #265796

• teper
  • teper Avatar

Piękne Corrado
Ostatnio zmieniany: 2019/10/25 20:45 przez teper.

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 20:48 #265797

• Maciej polbratek
  • Młodszy forowicz
Dzięki Teper. :)
Ostatnio zmieniany: 2019/10/25 20:54 przez Maciej polbratek.

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 20:53 #265798

• Maciej polbratek
  • Młodszy forowicz
gajor napisał:

Ten błotnik sam robiłeś? Tez o takim myślałem do swojego ale nie wiem jak się do tego zabrać.

Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 21:23 #265799

• gajor
  • gajor Avatar
  • Platynowy forowicz
Tak ,to moja robota,
potem był poszerzany pod 240.
Dlaczego nie wiesz jak się za to zabrać?
Proste,diaks,tig albo mig i jazda :woohoo:

Ostatnio zmieniany: 2019/11/06 21:29 przez gajor.
Za tę wiadomość podziękował(a): ceo

Re:Malowanie - jak się za to zabrać 2019/10/25 21:39 #265801

• ceo
  • ceo Avatar
  • Złoty forowicz
  • VTX1800F
  • Otrzymane podziękowania 1517
A na wąskiej oponie gładzenie błotnika retro wyszło tak.
Keep Calm and Ride VTX1800
Ostatnio zmieniany: 2019/10/25 21:53 przez ceo.
Za tę wiadomość podziękował(a): gajor