piątek, marzec 22, 2019

Odwiedza nas 313 gości oraz 3 użytkowników.

VTX Polska
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Tutaj pytaj, szukaj, prowadź dyskusje na temat zagadnień technicznych VTX

TEMAT: Śruby mocowania szabli

Śruby mocowania szabli 2019/03/15 18:05 #250271

Panie i Panowie
Zdjąłem sakwy właśnie z T, i w związku z tym potrzebuję czterech śrub do szabel (tych w których były te długie mocujące stelaż sakw, drugą i trzecią X2, od którejkolwiek strony liczyć, numer 18 i 19 zdaje się na schemacie, bo nie wiem co to jest 20 w tym przypadku). Czy ktoś z Was mógłby mnie poratować infosem, gdzie to można zdobyć, poza sklepami OEM?

Ten obraz jest ukryty dla gości. Zaloguj się lub zarejestruj aby go zobaczyć.

Ten obraz jest ukryty dla gości. Zaloguj się lub zarejestruj aby go zobaczyć.
Ostatnio zmieniany: 2019/03/15 18:20 przez Watermarkhouse .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Śruby mocowania szabli 2019/03/16 00:20 #250294

• robson
  • robson Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania 601
Tanio .Zmierz i kup nierdzewkę
Szukaj po bajzlach,tam jest co wybierać :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Watermarkhouse

Śruby mocowania szabli 2019/03/16 07:45 #250307

• Osa
  • Osa Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania 6
W tych śrubach o średnicy 10 mm jest prawdopodobnie skok gwintu 1,25 , taki przynajmniej był u mnie w 1300c . Ja do swojego dorabiałem z nierdzewki u tokarza. Kupiłem długie nierdzewne śruby na klucz imbusowy które były gwintowane do połowy . gwintowaną część odciąłem a na niegwintowanej tokarz zrobił gwint taki jak chciałem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Watermarkhouse

Śruby mocowania szabli 2019/03/16 09:52 #250314

• macko
  • macko Avatar
  • Świeżak
  • VTX 1300 Tourer, Junak M10, SHL M17 Gazela
  • Otrzymane podziękowania 135
No to ja powiem Wam, że miałem potrzebę wymiany dwóch z tych śrub ze względu na oparcie pasażera i tylne gmole - po prostu oryginalne były za krótkie. Pojechałem do takiego specjalistycznego sklepu w Warszawie gdzie można kupić chyba wszystkie śruby (włącznie z calowymi) a sprzedawcą jest tam dość "kontrowersyjny" pan z którym juz wcześnie jmiałem dziwne rozmowy. Jak pokazałem mu oryginalną śrubę i powiedziałem, że chcę taką samą tylko 5-8 mm dłuższą - najlepiej z nierdzewki (żeby była ładna ...) to pan wręcz mnie opier...lił.Obejrzał oryginalną śrubę i wręcz wykrzyczał: "Panie! coś Pan ! chcesz się zabić !? To jest śruba konstrukcyjna (jakiejś tam twardości której nie pamiętam...) i nierdzewka jest zdecydowanie za słaba.! Tak więc po takiej zjebce kupiłem śrub które pan zaproponował, były tylko czarne oksydowane. Żeby ładnie wyglądały nałożyłem na łby "chromowane" kapselki przeznaczone do śrub od kół do auta. Jakby co namiar na sklep mogę podać

Śruby mocowania szabli 2019/03/16 09:55 #250315

• leczmo
  • leczmo Avatar
  • Złoty forowicz
  • VTX 1300 S
  • Otrzymane podziękowania 2195
Ja tam dziękuję. Mnie ma kto opierdalac. ;) .
"I choćbym szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę - bo jestem największym skurwysynem w całej tej dolinie"

Śruby mocowania szabli 2019/03/16 11:23 #250326

Dzięki za wszystkie info :) znalazłem w OEMowych częściach i zamówiłem - nie ma ich dokłądnie w cenniku dla mojej specyfikacji, ale są dla np R1, a wygląda że te śruby są identyczne. Chwilowo kupiłem zwykłe 10 na 1,25 skok, imbusy, żeby było tam cokolwiek poki tamte nie dotrą.

Nawiasem, czy one faktycznie trzymają coś, np błotnik do tej jakby ramy pod nim...? Jak nie mam siedzenia pasażera, czyli obciążenia tam, to powinno te kilka dni wytrzymać, nie...?
Ostatnio zmieniany: 2019/03/16 11:25 przez Watermarkhouse .