piątek, czerwiec 05, 2020

Odwiedza nas 188 gości oraz 20 użytkowników.

VTX MOOKIE-900x200 3

VTX Polska
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Tutaj pytaj, szukaj, prowadź dyskusje na temat zagadnień technicznych VTX

TEMAT: Stuki podczas ruszania i na poszczególnych biegach

Stuki podczas ruszania i na poszczególnych biegach 2020/05/20 18:06 #278392

• taziman
  • taziman Avatar
  • Świeżak
  • VTX 1800 Tourer
Witam.
Pacjent to VTX1800Tourer przebieg licznikowy ok 24tys mil. Po zakupie w marcu moto trafiło do warsztatu na wymianę płynów ustrojowych, klocki hamulcowe, regulacja zaworów i inne drobiazgi. Po tych zabiegach z pustymi wydechami problemu nie stwierdziłem. Problem został usłyszany w chwili kiedy uzbroiłem wydechy w wnętrzności (był za głośny).
Tak więc po uruchomieniu silnika brak niepokojących odgłosów stukania. Silnik pracuje równo. Po włączeniu pierwszego biegu i w trakcie ruszania (nawet w trakcie odpuszczania manetki sprzęgła) zaczyna dolatywać niepokojący dźwięk stukania z prawej strony motocykla. Zauważyłem, że po ruszeniu na 1 biegu stukanie zanika gdy lekko odpuszczę manetkę przyspieszenia. Potem drugi bieg znowu zaczyna stukać, odpuszczam manetkę i cisza. I tak w zasadzie na każdym biegu. W sumie od 4 nie słychać już za wiele oprócz wiatru :). Po zatrzymaniu się na neutralu niepokojący dźwięk jest mniej słyszalny a z czasem zanika. Mechanik stwierdził, że to nic takiego, że ten typ tak ma wskazując na głośne sprzęgło w tym modelu - jeździć !
Może jest ktoś z Was, kto mógłby odsłuchać na żywo i wskazać gdzie szukać problemu. aktualnie pękło ok 300 mil, ale mam obawy.

Mirek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Stuki podczas ruszania i na poszczególnych biegach 2020/05/20 19:54 #278397

• DużyArczi
  • DużyArczi Avatar
  • Senior forum
  • INNOWIERCA
  • Otrzymane podziękowania 591
Jak masz podnośnik to maszyna w górę drugi bieg i odsłuchaj czy to od skrzyni czy od kardana .
Ale ważna rzecz bez obciązenia nie kreć za długo bo to nie zdrowe dla przekładni.
Teraz pytanie ten dzwiek jest metaliczny czy taki głuchy ?
Być może masz oberwaną gumę zabieraka w tylnym kole lub juz tak wytłuczona że sobie stuka puka .
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

Stuki podczas ruszania i na poszczególnych biegach 2020/05/21 14:55 #278428

• taziman
  • taziman Avatar
  • Świeżak
  • VTX 1800 Tourer
Witam.

Dźwięk nie jest taki czysto metaliczny. Podnośnik w trakcie zakupu. Jak tylko dojdzie zrobię próbę o jakiej mówisz.

Mirek