czwartek, wrzesień 24, 2020

Odwiedza nas 80 gości oraz 10 użytkowników.

VTX MOOKIE-900x200 3

VTX Polska
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Tutaj pytaj, szukaj, prowadź dyskusje na temat zagadnień technicznych VTX
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Motocykl szarpie i dławi się...

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/28 22:36 #282494

• Pablo14
  • Pablo14 Avatar
  • Świeżak
Witam.
Dzisiejszy problem to ..;)
Motocykl od dwóch dni szarpie i dławi się tak jakby kończyła się beznyza. Czasem motocykl zgaśnie. Zjawisko to pojawia się tylko w pierwszych przejechanych km. Potem już wszystko wraca do normy. Świece ponoć nowe, chociaż ręki sobie dać odciąć nie dam. Na jaką usterkę może to wskazywać Panowie? :evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/28 22:53 #282495

• Wojciech Słoma
  • Wojciech Słoma  Avatar
  • Świeżak
  • Vtx1800 C
  • Otrzymane podziękowania 12
Pablo14 napisał:
Witam.
Dzisiejszy problem to ..;)
Motocykl od dwóch dni szarpie i dławi się tak jakby kończyła się beznyza. Czasem motocykl zgaśnie. Zjawisko to pojawia się tylko w pierwszych przejechanych km. Potem już wszystko wraca do normy. Świece ponoć nowe, chociaż ręki sobie dać odciąć nie dam. Na jaką usterkę może to wskazywać Panowie? :evil:
Zacznij od klem akumulatora i sprawdź te świece.Jesli to 1300 to możliwy problem z gaznikiem lub kranikiem,jeśli 1800 to pompa paliwa albo TPS.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
Za tę wiadomość podziękował(a): Pablo14

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/29 10:42 #282497

• Maciej polbratek
  • Maciej polbratek Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 158
Przyznał się w powitalniku do posiadania 1300 wiec jesli na zimno jest kicha to pewnie problem z gaznikiem- ssaniem. Pytanie moje. Czy na ssaniu odpalasz i jedziesz kawalek czy od razu po odpaleniu wyłączasz? Moze cos sie przytkalo w gazniku i mu brakuje paru kropel paliwa na zimnym. Kolor swiec tez duzo powie o stanie gaznika. Sprawdź
Ostatnio zmieniany: 2020/08/29 10:43 przez Maciej polbratek.

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/29 11:26 #282499

• Pablo14
  • Pablo14 Avatar
  • Świeżak
Hej.
Przed wczoraj zrobiłem tak, że na ssaniu odpaliłem motocykl pochodził na nim z kilka dobrych minut , potem wyłączyłem ssanie. Potem motocykl normalnie pochodził i ruszyłem do jazdy. Podczas jazdy dało oddczuc się szarpnięcia przy pierwszych km.Potem już problemów nie było.Wczoraj natomiast też odpaliłem na ssaniu potocykl pochodził chwilę przed jazdą na ssaniu, potem zmniejszyłem ssanie o połowe i ruszyłem. Podczas jazdy zaczął szarpać i się dławić.Przejechełałem kawałek i postanowiłem już wyłączyć ssanie i wtedy przy podjeździe pod górkę na mniejszym biegu z 2 lub 3 zczął się dławić i zgasł. Odpaliłem go i ruszyłem i po przejechaniu z 2-3 km wszystkich wróciło do normy.

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/29 11:29 #282500

• Pablo14
  • Pablo14 Avatar
  • Świeżak
Jadę zobaczyć na warsztat te świece.Kolega mi mówił, że to może być wina tego ,że za szybko odpaliłem kilka razy motocykl na zimnym i go wyłączyłem.Że to mogło spowodować okopcenie się świec. Bo tak to wszystko wcześniej super chodziło, nie było żadnych problemów.

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/29 11:37 #282502

• konopie
  • konopie Avatar
  • Platynowy forowicz
  • 1800S'03, poprzednio: 1800C'05, Raider 1900
  • Otrzymane podziękowania 1904
Mi majster mówił, że po wymianie świec trzeba je wygrzać - tzn odpalić i przejechać ok 20 km (bez gaszenia)
Jakby coś to tel: 503 75 75 75, gdyż zasadniczo nieczęsto czytam PW

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/29 11:49 #282504

• Maciej polbratek
  • Młodszy forowicz
Nigdy tego nie praktykowalem. Wkrecam nowe swiece i jeżdżę normalnie. Czy to motor czy samochód. Odpalam po montażu dla sprawdzenia czy wszystko dobrze złożyłem i nigdy nie mialem problemu ze świecami. CHodzi o nowe bo z używanymi byly problemy przy czestym odpalaniu i gaszeniu.

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/29 11:58 #282505

• Johnny80
  • Johnny80 Avatar
  • Świeżak
  • Honda VTX 1800C
  • Otrzymane podziękowania 141
Myster Konopie dobrze prawi, po wkręceniu nowej świecy do silnika należy uruchomić silnik i pozostawić go uruchomionym do momentu uzyskania przez niego temperatury eksploatacyjnej. Powoduje to tzw. wygrzanie świecy. Jest to szczególnie ważne podczas pierwszego uruchomienia.

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/29 16:03 #282512

• Pablo14
  • Pablo14 Avatar
  • Świeżak
Panowie czy na ssaniu jeździmy czy nie? Czy tylko na ssaniu odpalamy i grzejemy kilka minut motocykl? Lub odpalamy normalnie a gdy są problemy wtedy ssanie załączamy?

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/29 18:24 #282514

• Maciej polbratek
  • Młodszy forowicz
Ssania uzywamy gdy silnik jest zimny. Jesli temp.otoczenia jest niska to po uruchomieniu silnika mozemy jechac na ssaniu stopniowo go wyłączając tak aby silnik pracowal "płynnie". W czasie jazdy silnik szybciej sie rozgrzewa niz na postoju.

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/30 22:02 #282546

• Pablo14
  • Pablo14 Avatar
  • Świeżak
Ok.ale czy np.teraz przy tej temperaturze też odpalac na ssaniu? Czy nie trzeba jak zaskoczy?

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/30 23:27 #282547

• Maciej polbratek
  • Młodszy forowicz
Ile to jest "ta temperatura"? U mnie dzisiaj bylo okolo 20° wiec użył bym ssania do uruchomienia zimnego silnika i pierwsze kilkaset metrów jechał na ssaniu stopniowo go wyłączając.
Ostatnio zmieniany: 2020/08/30 23:27 przez Maciej polbratek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pablo14

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/31 03:53 #282548

• Pablo14
  • Pablo14 Avatar
  • Świeżak
No to już zgłupiałem...Mój mechanik mówi, że na ssaniu się nie jeździ.Gdzie się ucho przyłoży tam inaczej mówią.

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/31 07:07 #282549

• robrob
  • robrob Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania 22
Pablo14 napisał:
No to już zgłupiałem...Mój mechanik mówi, że na ssaniu się nie jeździ.Gdzie się ucho przyłoży tam inaczej mówią.
i dobrze mówi na ssaniu się nie jeździ ale odpala motocykl i pierwsze metry pokonuje na ssaniu aby motocykl się nie dusił i nie szarpał. Panowie pomyślcie sami trochę logicznie, czy przy elektrycznym ssaniu w aucie czy też motocyklu zawsze macie na rozruchu wyższe obroty/ no chyba że silnik uzyskał swoją temperaturę/, które powoli wraz z wzrostem temperatury silnika spadają i ze spadkiem obrotów/ uzyskaniem wyższej temperatury silnika/ powoli zamyka się ssanie. A poza tym ustawienia gaźnika dla każdego motocykla są praktycznie indywidualne, jeden w temperaturze np.20C będzie odpalał bez ssania a inny który jest ustawiony bardziej ubogo będzie potrzebował ssania.
Motocykle są jak wódka..prawdziwa jazda zaczyna się od litra..
Z japonią to jak z dziwkami, idziesz, używasz, wychodzisz. A z Harrym jak z żonką, trzeba dbać, pantoflować a i tak nie zawsze da.
Ostatnio zmieniany: 2020/08/31 07:11 przez robrob.

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/31 07:40 #282551

• jarek_boles
  • jarek_boles Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 61
Kilka lat temu po zakupie motocykla miałem podobne problemy z dławieniem się motocykla, im dłużej rozgrzewałem go na ssaniu
tym problemy były większe. Od tamtej pory nie używam ssania w ogóle. Kilkuminutowa rozgrzewka na wolnych obrotach i w drogę :)
VTX 1300 Bolesławiec
  • Strona:
  • 1
  • 2