środa, październik 28, 2020

Odwiedza nas 111 gości oraz 3 użytkowników.

VTX MOOKIE-900x200 3

VTX Polska
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Tutaj pytaj, szukaj, prowadź dyskusje na temat zagadnień technicznych VTX
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Motocykl szarpie i dławi się...

Re:Motocykl szarpie i dławi się... 2020/08/31 10:54 #282559

robrob napisał:
Pablo14 napisał:
No to już zgłupiałem...Mój mechanik mówi, że na ssaniu się nie jeździ.Gdzie się ucho przyłoży tam inaczej mówią.
i dobrze mówi na ssaniu się nie jeździ ale odpala motocykl i pierwsze metry pokonuje na ssaniu aby motocykl się nie dusił i nie szarpał. Panowie pomyślcie sami trochę logicznie, czy przy elektrycznym ssaniu w aucie czy też motocyklu zawsze macie na rozruchu wyższe obroty/ no chyba że silnik uzyskał swoją temperaturę/, które powoli wraz z wzrostem temperatury silnika spadają i ze spadkiem obrotów/ uzyskaniem wyższej temperatury silnika/ powoli zamyka się ssanie. A poza tym ustawienia gaźnika dla każdego motocykla są praktycznie indywidualne, jeden w temperaturze np.20C będzie odpalał bez ssania a inny który jest ustawiony bardziej ubogo będzie potrzebował ssania.
.
To samo miałem wczoraj napisane ale nie wstawilem bo za dlugie było. Dodam tylko ,ze przy ukladach wtrysku paliwa tez jest tzw" ssanie" czyli wzbogacenie mieszanki w dodatkowe paliwo do momentu osiagniecia przez silnik temp.pracy.
Przy automatycznych " ssaniach " problemu nie ma tak przy recznych juz sie pojawiają gdyż trzeba sie nauczyc z nich korzystać. Jesli gaznik jest ustawiony na bogato czy to przez regulację czy przez zastosowanie wiekszych dysz to używanie ssania zbyt dlugo moze powodować"zalewanie"silnika i chwilowe niedomaganie swiec jak to zapewne bylo u Ciebie jarek boles. Na szczescie coraz to wieksza ilosc motocykli jest zaopatrzona we wtrysk i problem czy używać czy nie bedzie marginalny i zarezerwowany tylko dla milosnikow weteranow a ci jyz sobie z tym poradzą sami.
Ostatnio zmieniany: 2020/08/31 11:03 przez Maciej polbratek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/20 20:55 #283288

• many
  • many Avatar
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania 223
Pablo, 14
Ja niestety nie znam bolączki..która trawi....
co gorsza, zapytuję Ciebie: czy mogę prosić o pomoc forumowiczów w Twoim wątku?
bo od dzisiaj mam strach wyjechać dalej od komina.... :(
Jeśli ktokolwiek słyszał , ktokolwiek wie....
Mój 1800 S 2002 od dzisiaj dławi się w pewnym zakresie obrotów...
Jeśli podzielić zakres manetki na 5 części to dławi się w 2/5, początek 3/5
potem odzyskuje wigor.
Bieg jałowy w normie.
świece sprawdzone podobno przez mechanika ostatniej zimy...
Gdzie szukać problemu w pierwszych krokach?
Skoro jestem na tym boisku to przetrwam wszystkie faule aż skończy się mój mecz.

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/21 07:03 #283299

• robrob
  • robrob Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania 22
Many jeśli w ostatnim sezonie było ok, to sprawdził bym jednak świece i czy mają iskrę, następnie zabrał bym się za wtryski czyli porządne mycie w myjce ultra dzwiękowej najlepiej z funkcją symulacji pracy wtrysku przy okazji sprawdzenie króćców dolotowych i wszystkich podciśnień, sprawdź też regulator ciśnienia paliwa.
Motocykle są jak wódka..prawdziwa jazda zaczyna się od litra..
Z japonią to jak z dziwkami, idziesz, używasz, wychodzisz. A z Harrym jak z żonką, trzeba dbać, pantoflować a i tak nie zawsze da.
Za tę wiadomość podziękował(a): many

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/21 17:50 #283315

W pierwszych krokach oblukaj wszystko co moglo sie odczepic,pęknąć lub spaść. Czyli kostki,wężyki. Nastepnie posprawdzaj czy styki na ktorymś z czujnikow nue zaśniedziały(i,lub kostkach).nastepnym krokiem ,jesli to nie pomoże to pomierz przejścia na przewodach miedzy sterownikiem a kostkami czujnikow i wartosci parametrow samych czujnikow. Pomocna bedzie servisowka jak i pogrzebanie na forum . Sam przerabialem temat pomiarów w poście o zbyt wysokim spalaniu. Ja osobiscie zaczął bym od czujnika położenia przepustnicy sadzac z Twojego opisu dzialania gazu.
Ostatnio zmieniany: 2020/09/21 17:51 przez Maciej polbratek.

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/21 19:20 #283321

• many
  • many Avatar
  • Senior forum
Dziękuje
Robrob i Maciejowi Superbratek :)
Wg Waszych wskazań mam już długą listę do sprawdzenia :P
Motocyklem przejechałem ok 5tyś mil bez żadnych zastrzezeń,
ale nie wiem kiedy miał ostatnio czy w ogóle regulacje zaworów.
Ja myslę ,ze ten problem nie wynika z tej kwestii- czyli ich regulacji...
potwierdzcie lub zaprzeczcie,
dzięki wielkie :cheer:
Skoro jestem na tym boisku to przetrwam wszystkie faule aż skończy się mój mecz.

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/21 21:04 #283323

Brak luzu na zaworach a to sie dzieje w przypadku zaniechania regularnej kontroli powoduje niedomykanie zaworu a to z kolei jest przyczyną utraty kompresji co sie bezposrednio wiąże z trudnosciami z uruchomieniem silnika,spadkiem mocy,strzalami w wydech lub dolot a w ostateczności z poważnymi uszkodzeniami samego zaworu jak i jego gniazda. :huh: Ufff. Twoje objawy nie wynikają z niewlasciwego luzu zaworowego ale ustawić je prawidlowo należy :P
Ostatnio zmieniany: 2020/09/21 21:09 przez Maciej polbratek.

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/22 06:38 #283327

• robrob
  • robrob Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania 22
Jak napisał Maciek, złe luzy zaworowe to ciężkie odpalanie motocykla zwłaszcza ciepłego. A tu o tym nie piszesz.
Motocykle są jak wódka..prawdziwa jazda zaczyna się od litra..
Z japonią to jak z dziwkami, idziesz, używasz, wychodzisz. A z Harrym jak z żonką, trzeba dbać, pantoflować a i tak nie zawsze da.

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/23 15:26 #283356

• many
  • many Avatar
  • Senior forum
Na Was można liczyć, dzięki ale także na wszystkich forumowiczów!
Zawsze pomogą a nie każdy ma czas, przeczyta wątek, ma chwilowy brak netu... :)
A przede..... nie każdy z nas ma taką wiedzę :P
Ps Zadzwoniłem do Pszczyny do mechanika... moto mogę przywieść dopiero za miesiąc,
tyle mają terminów.... ale ja sobie do tego czasu posprawdzam co będę mógł wg Waszych wskazań :)
Ostatnio zmieniany: 2020/09/23 15:30 przez many.

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/23 16:12 #283361

• Arek Pyra
  • Arek Pyra Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 182
many napisał:
Na Was można liczyć, dzięki ale także na wszystkich forumowiczów!
Zawsze pomogą a nie każdy ma czas, przeczyta wątek, ma chwilowy brak netu... :)

Many i tak zrób po co masz marnować czas a może faktycznie dasz radę i zaoszczędzisz czas i pieniadze B)
A przede..... nie każdy z nas ma taką wiedzę :P
Ps Zadzwoniłem do Pszczyny do mechanika... moto mogę przywieść dopiero za miesiąc,
tyle mają terminów.... ale ja sobie do tego czasu posprawdzam co będę mógł wg Waszych wskazań :)

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/23 16:52 #283364

• Lemur
  • Lemur Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania 1
Pablo14 napisał:
Witam.
Dzisiejszy problem to ..;)
Motocykl od dwóch dni szarpie i dławi się tak jakby kończyła się beznyza. Czasem motocykl zgaśnie. Zjawisko to pojawia się tylko w pierwszych przejechanych km. Potem już wszystko wraca do normy. Świece ponoć nowe, chociaż ręki sobie dać odciąć nie dam. Na jaką usterkę może to wskazywać Panowie? :evil:

Mogę podzielić się swoim niewielkim doświadczeniem, ale może się przyda, bo objawy miałem identyczne.
Na początku wymieniłem świece i było ok, ale po paru dniach znów kicha. Wykręcam świece, a tam smoła...
Wyczyściłem (nie żebym obalał mit o bezsensowności czyszczenia, ale u mnie zadziałało) i śmiga. Od tamtego czasu nie odpalam na chwilę :)
Co do ssania, ja zawsze załączam, pochodzi chwilę by obroty się obniżyły i jadę. Wyłączam ssanie po ok 1km, czasem trwa to dłużej, bo jak za szybko wyłączę to szarpie i prycha. Wiem że nie mam idealnie, ale nauczyłem się z tym żyć i jest gitara.
Powodzenia :)
Malutki kieliszek nie dotrze do kiszek

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/27 20:26 #283641

• oranek71
  • oranek71 Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania 1
Witam
Po przeczytaniu opisu objawów, które także u mojej Hani występowały postanowiłem sprawdzić odpalanie bez ssania bądź w zimniejsze dni tylko włączam je na chwilkę i zaraz po odpaleniu staram zmniejszyć bądź wyłączyć no i w drogę. Silnik przestał szarpać i kichać, teraz jazda to czysta przyjemność.

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/28 17:06 #283733

• many
  • many Avatar
  • Senior forum
Neo mówi, żeby w moim przypadku koniecznie wymienić świece, niezależnie jak ładnie wyglądają i jaka maja przerwę.... :whistle:

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/28 17:19 #283734

Wymień na zwykłe ,zeby niepotrzebnie nie pchać sie w koszta choc nie sądzę zeby cos pomoglo. A Twoje swiece jak wygladają?? Kolor swiec sporo powie o składzie mieszanki co za tym idzie o sprawnosci ukladu wtryskowego.

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/28 17:24 #283735

• Damikss
  • Damikss Avatar
  • Świeżak
Czyszczenie gaźnika,wymiana świec na denso .Sprawdzenie, czy na membranie, w gaźniku nie ma już dziur .
Ostatnio zmieniany: 2020/09/28 17:50 przez Damikss.

Motocykl szarpie i dławi się... 2020/09/28 17:27 #283736

Damikss o 1800 mowimy
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3