czwartek, sierpień 11, 2022

Odwiedza nas 145 gości oraz 14 użytkowników.

image 2

VTX Polska
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Tutaj pytaj, szukaj, prowadź dyskusje na temat zagadnień technicznych VTX

TEMAT: Problem z motocyklem w upalne dni.

Problem z motocyklem w upalne dni. 2022/07/23 16:21 #308722

Witam, Vtx 1800c. Motocykl po mocnym rozgrzaniu gaśnie. Zdarza się to podczas jazdy jak i na wolnych obrotach. W czasie jazdy objaw jest taki, jakby zupełnie zamkęło się manetkę gazu. Czasem zwalnia przez kilka sekund i nagle dostaje mocy, czasem zwania aż do zatrzymania i zgaśnięcia. Stojąc na światłach obroty zaczynają powoli spadać aż do zgaśnięcia. Co ciekawe po zgaśnięciu natychmiast odpala i jedzie dalej, aż do ponownego zbuntowania się. Jak dotąd dzieje się to tylko w upalne dni ( 30 stopni lub więcej) Żaden błąd się nie wyświetla. Był w serwisie, ale przeglądnięty był tylko pobieżnie bo mechanik szedł na urlop. Nic nie znalazł, wymienił świece, nie pomogło. Po wizycie u mechanika, w chłodniejsze dni 2 trasy po około 250 km i nawet się nie zająknął. Dziś w upał, troszkę jazdy po mieście i znów to samo. Może miał ktoś podobny przypadek?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z motocyklem w upalne dni. 2022/07/23 18:38 #308726

• Maciej polbratek
  • Maciej polbratek Avatar
  • Ekspert
  • Vtx 1800R 2002 vfr 800 v tec 2003 vtx1800r 2003
  • Otrzymane podziękowania 516
Miałem tak w innym motocyklu. Po rozgrzaniu tracil moc do calkowitego zgaśniecia ale musiał trochę ostygnąć zanim zapalił. Padł impulsator zapłonu. Po nagrzaniu dostawał przerwy w obwodzie i nie bylo zapłonu. Myślę ,że w tym przypadku dzieje się coś podobnego. Tylko znajdź gdzie.
A ,ze sie tak zapytam zawory to ma wyregulowane?
Ostatnio zmieniany: 2022/07/23 18:41 przez Maciej polbratek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Indianer1

Problem z motocyklem w upalne dni. 2022/07/23 18:50 #308728

Zawory były regulowane przed sezonem. Też myślę, że to coś z elektryką. Tylko trudno znaleźć przyczynę jak wszystko działa. Jest chłodniej na dworze i jest święty spokój. Lepiej żeby padło zupełnie, wtedy zadanie o wiele łatwiejsze. Mechanik pół zbiornika paliwa mi wyjeździł i nic się nie zadziało. Dziś ponad 30 stopni i to samo.

Problem z motocyklem w upalne dni. 2022/07/23 19:09 #308731

• smacor
  • smacor Avatar
  • Złoty forowicz
  • honda vtx 1300s , ST 1300
  • Otrzymane podziękowania 2159
kolega miał tą samą wersje i podobni problem w tych samych okolicznościach , okazało się że winny był pawer comander

Problem z motocyklem w upalne dni. 2022/07/23 19:19 #308732

Dzięki, ale nie posiadam.

Problem z motocyklem w upalne dni. 2022/07/23 20:46 #308746

• marikmw
  • marikmw Avatar
  • Młodszy forowicz
  • VTX1300S, Piaseczno
  • Otrzymane podziękowania 223
Jak Maciej mówi , prawdopodobnie coś z elektryka i to w obszarze podatnym na temperature. Kolega miał podobny problem z samochodem, był winien czujnik położenia wału. Było mikropęknięcie , dostawał temperatury i w środku nie było kontaktu, po wystygnięciu wszystko działało.
Za tę wiadomość podziękował(a): Indianer1