wtorek, październik 19, 2021

Odwiedza nas 373 gości oraz 16 użytkowników.

VTX MOOKIE-900x200 3

VTX Polska
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wycieczka Maj 2015 USA

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/28 00:06 #17559

• Dezerter
  • Dezerter Avatar
  • Administrator
  • Life is too short to sit on your ass. Go get it.
  • Otrzymane podziękowania 4446
Zaczynamy dyskusje na temat maja 2015

Lista chetnych jak na razie wyglada tak
Na Dzien Styczen 1 2014

Dezerter i Deanna Kierowca samochodu technicznego / Ja Kermit Hawels Mikers Scooter bedziemy sie zmieniac za kolkiem i na motorach czyli bierzemy jeden mniej na nas.
Hawels I Kasia Motor sprzet ode mnie
Kuzyn Hawelsa Motor zakup
Mikers Motor zakup
Kermit Motor sprzet ode mnie
Scooter Motor zakup?
Lucy Motor zakup
Augan Motor zakup
Syn Lycy i Augana jako kierowca/pasazer samochodu technicznego
Beny i Buba Motor zakup
TommyVtx i Justa Motor wpozyczenie?
Joni1 i zona lub syn ?????
Kotok plus Plecak Motor zakup
TRicky i Kinga
Dejna ????

Pytanie do wszystkich. Ile mozecie miec wolnego? Ja proponuje 3 tygodnie z czego okolo 12-14 na trasie. Od tego co ustalimy czasowo dobierzemy trase. Jedym logicznym czasowo terminem jest druga polowa maja poczatek czerwca. Trasa w zaleznosci od ustalen bedzie minimum 3000 mil maximum 4000.
Nastepne pytanie. Jest wiecej chetnych ale musimy ograniczyc liczbe maszyn. Ja mysle ze nie podolam jesli bedzie wiecej niz 15.
Co myslicie na ten temat.?
Nastepna sprawa. Jak sobie wyobrazacie budzet i jak ze sprzetem. Kto wypozycza kto kupuje kto przysle swoj? Musze to wiedziec duzo wczesniej by to ogarnac.
Hotele czy Biwaki? Moze pare nocy daloby sie spedzic pod namiotem?
Co chcecie zobaczyc?? Spojrzcie na mape. Sprawdzcie gdzie mieszkam i realistycznie rzucajcie propozycje.

Prosze o udzial w dyskusji. Pytania, uwagi, pomysly i co tylko przyjdzie wam do glowy. Prosze o pomoc.
Ten temat jest widzialny tylko dla nas i adminow wiec walcie smialo.
VTX 1800N 2005 / Yamaha Stratoliner 1900/ VTX 1800N 2007 custom
Ostatnio zmieniany: 2014/04/23 16:15 przez Dezerter.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/28 08:49 #17571

• mikers
  • mikers Avatar
Ad1. Z czasem 3 tygodnie może być ciężko ale jeżeli zorganizujemy wypad na przełomie kwiecień-maj gdzie w grę wchodzi długi weekend majowy to jest to realne wtegy pracodawcy w PL przymykają oko na tak długie wolne.
Ad2. Większa ilość osób = wieksza ilość czasu na przejazd, postój, organizacje - jestem za 15 max
Ad3. Ja motocykl zamierzam kupić, koszt związany z całością szacuje na poziomie 10 tyś pln (3-3,5 tyś $) z przelotem bez zakupu motocykla
Ad4. Mozna pomieszać, motel, biwak, namiot w zależności od tego gdzie bedziemy i co mamy zobaczyć.
Ad5. Co zobaczyć ? Nie wiem, co sie tylko da :)

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/28 13:00 #17586

• Augan
  • Augan Avatar
  • Złoty forowicz
  • VTX 1300 Tourer
  • Otrzymane podziękowania 2183
Czarek - jeśli możesz, to podaj przybliżone koszty zakupu, wynajmu oraz przewiezienia moto do Cebie. Myślę, że w moim przypadku cena będzie miała dcydujący wpływ na to jaką wersje wybiorę ( u mnie wszystko muszę liczyć x 2). Jeśli możesz to skalkuluj również przybliżoną cenę tej eskapady z uwzględnieniem kosztów jedzenia, noclegów i paliwa. Koszty przelotu bedą takie, jakie uda nm się wyszukać . Mamy mieć wóz techniczny, więc noclegi pod namiotami oczywście wchodzą w grę. Co do trasy i miejsc które obejrzymy, to ja tę sprawę całkowicie pozostawiam w Twoich rękach gdyż jesteśmy mocno oganiczeni czasowo i terytorialnie, więc niemożlwe będzie obejrzenie tego wszystkiego na co mam chrapkę i Ty masz najwiekszą wiedzę o tym ,co na naszej trasie jest najbardziej godne uwagi.
Ostatnio zmieniany: 2013/12/28 13:01 przez Augan.

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/28 15:42 #17597

• Dezerter
  • Dezerter Avatar
  • Administrator
Czyli Ty I Lucy lecicie na dwoch maszynach?
Co planujesz kupic. Czy to HONDY czy cos innego? Jaki model?

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/28 18:10 #17609

• Beny
  • Beny Avatar
  • Platynowy forowicz
  • VTX 1800N3 2007
  • Otrzymane podziękowania 3801
Witajcie, piszę w imieniu swoim i Buby, która lada dzień powinna się już na forum pojawić :)
Ad1. 3 tygodnie może być ciężko ale nie niemożliwe, przy czym w naszym przypadku w grę wchodzi maj/czerwiec. Młodszy ma maturę w 2015, a ta zaczyna się zaraz po weekendzie majowym. Więc w naszym przypadku im później wyjedziemy (w maju) tym lepiej - "mamusia" będzie spokojniejsza o dziecko. Poza tym nie chciałbym startować w kwietniu bo moim zdaniem pogoda jeszcze niestabilna i trochę za zimno.
Ad2. 15 moto OK
Ad3. Buba chce lecieć na osobnym moto, jednak próbują ją odwieść od tego pomysłu. Na pewno będziemy chcieli kupić moto i później zabrać do PL (czy to będzie 1 szt czy 2 to się okaże w zależności od tego, co ustalimy z Bubą).
Ad4. Może być motel, namiot, hotelem też nie pogardzimy ;)
Ad5. Chcemy zobaczyć dziki zachód - co kierownik zechce. Najważniejsze fajne towarzystwo.
Koszty? Już oszczędzamy na wyjazd, a jeśli się pojawią dodatkowe wydatki to postaramy się mieć otwartą linię kredytową.
Jeśli chodzi o koszt przelotu, to ostatnio LOT się ogłaszał z promocją do końca roku Wawa - NY za 1850,-PLN w obie strony. Nie wiem, ile kosztyje NY-Oklahoma...
Jeśli w 2014 ustalimy odpowiednio wcześnie termin wyjazdu, to podejrzewam, że w przyszłym roku na gwiazdkę będzie podobna promocja.

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/28 18:24 #17613

• Tommy
  • Tommy Avatar
  • Ekspert
  • OPOCZNO VTX 1800 C.
  • Otrzymane podziękowania 1576
Witam.Termin, przełom, kwiecień- maj, może być optymalny.Czas 3 tygodnie wraz z przelotami super.Na spokojnie bez dużej spiny.
Ja i Justa myślimy o wynajęciu motocykla, może dwóch.Chciało by się pokonać tę trasę na harleyu,lecz nie chciałbym korzystać,z wozu servisowego .Więc będzie to japończyk.Co do trasy, myślę że zdamy się na Dezertera,on jest tambylcem.
Pzdr.

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/28 18:36 #17616

• Dezerter
  • Dezerter Avatar
  • Administrator
Bilet ode mnie to NY to okolo 300/350 dolarow w obie strony.

Z poprzedniego watku spisalem liste ludzi ktorzy wyrazali chec wyjazdu.

.
Maras
Damiani + Doris
Czarek
Leszek R
PAA62
Andrew66
Wieczor chyba z Wieczorynka
Kgeb + 1
Archii
Narek
Skywalk I Marco Jesien
Teper Jesien
Tesc Tepera Jesien

Prawda jest taka ze nie damy rady z taka iloscia luda. Grupa byla by za duza i ja technicznie nie dalbym rady. Jakbym mial zakupic 20 motocykli to bym chyba zwariowal. Beny musial bys sie zdecydowac na rok przed wycieczka czy Buba leci solo czy z toba bo brak tej decyzji blokowal by komus miejsce. Tak samo Augan i Lucy chociaz z tego co pisal Augan to domyslam sie ze chcecie jechac solo.
Trzeba jakos z tego zrecznie wybrnac by kogos nie urazic. Mamy jeszcze miejsce na 5-6 maszyn. Kto z tych ludzi na liscie?
Poczatek Maja na wycieczke odpada. W gorach moze jeszcze lezec snieg lub padac. Najgorsza pogoda i najwieksze tornado sa takze na poczatku maja. Niektore trasy o ktorych mysle moga byc jeszcze zamkniete (na przykalad Independence Pass w drodze do Aspen, Hawels wie o czym mowie). Mysle bardzie o terminie 22 maj wyjazd w trase.
Ostatnio zmieniany: 2014/02/11 05:12 przez Dezerter.

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/28 20:36 #17626

• scooter
  • scooter Avatar
  • Senior forum
  • VTX1800R Koszalin
  • Otrzymane podziękowania 366
Witajcie,melduje gotowość bojową, przełom kwietnia i maja jest dla mnie optymalny, potem rozpoczynam sezon i kończę dopiero we wrześniu.Chciałbym kupić motor ale to będzie zależało od kasy jaka będę musiał wybulić.Co do noclegów to jestem otwarty na każdą propozycję(mogą być mieszane)Uważam ,że 15 osób jest ilością maksymalną gdyż później mogą pojawić się problemy logistyczne.
Pobyt 3 tygodniowy jak najbardziej wskazany.
" I rzekł Pan , nie lękajcie się , idźcie i dosiądźcie swe stalowe rumaki , albowiem Jam je stworzył ku swojej i waszej radości"

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/28 20:58 #17633

• mikers
  • mikers Avatar
No to lecimy dalej. Parę moich przemyśleń na chłodno.
Jeżeli chodzi o resztę brygady na wycieczkę nie jestem za tym zeby przebierać, wybierać, jesteśmy zgraną społecznością. Powinien jechać jezeli termin bedzie odpowiadał następny w kolejce, chyba ze było coś ustalone wcześniej w Bieszczadach czy Żywcu zanim temat na forum powstał.
Bardzo ważną sprawą dla mnie i sadzę ze nie tylko jest to żeby nikt z grupy nie ociągał sie i nie marudził jak mu tyłek będzie odpadał po przejechaniu 700km. W końcu to ma być wycieczka krajoznawczo turystyczna a nie spanie po motelach po 2-3 dni pod rząd.
Następną sprawą jest żeby każdy z nas przemyślał sprawę bardzo dokładnie żeby sie nie okazało ze w marcu powie "kur.. nie dam rady nie jadę" taki krok powoduje niepotrzebne nerwy i dodatkowe koszty związane z przelotami dla osoby która miałaby go zastąpić.
Wizy - to trzeba by było załatwiać juz po nowym roku żeby najpóźniej do czerwca wiedzieć czy ją sie ma czy nie.
Motocykle też ważna sprawa jak ktoś chce kupić czy wynająć. w marcu to będzie juz za późno no kupienie moto a nikt na sport sterze chyba nie chce przelecieć 4000km.
Ale się spociłem :)

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/29 09:59 #17654

• Augan
  • Augan Avatar
  • Złoty forowicz
  • VTX 1300 Tourer
  • Otrzymane podziękowania 2183
Tak Czarek - ja i Lucy solo, a jakie motocykle ? Dobre i tanie, zostawiam tę sprawę w Twoich rękach. Znasz ten rynek, wiesz co i gdzie kupić.Naszym celem będzie odsprzedanie zakupionych mtocykli tu w Polsce, nezależnie co kupisz nam w USA . Co do wiz, to faktycznie czas zabierać się o ich uzyskanie aby juz jedna rzecz była pewna.

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/29 13:43 #17673

• Beny
  • Beny Avatar
  • Platynowy forowicz
  • VTX 1800N3 2007
  • Otrzymane podziękowania 3801
Dezerter napisał:
Beny musial bys sie zdecydowac na rok przed wycieczka czy Buba leci solo czy z toba bo brak tej decyzji blokowal by komus miejsce.

Mysle bardzie o terminie 22 maj wyjazd w trase.

Do końca czerwca (no może lipca) damy odpowiedź na 100% - Buba przesiada się na VTX1300 i zobaczymy jak będzie ogarniała sprzęta

22 maj przez nas do przyjęcia

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/29 15:37 #17677

• Dezerter
  • Dezerter Avatar
  • Administrator
Jak na razie wyglada na to ze prawie wszyscy tutaj beda kupowali sprzety wiec to dla mnie bedzie jajwiekszym wyzwaniem.
Jak na razie mamy jeszcze miejsce dla 5 - 6 osob w zaleznosci od tego czy pare z nas leci solo lub w parach.
Jak myslicie w jaki sposob wybrac nastepnych?

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/29 20:07 #17716

• scooter
  • scooter Avatar
  • Senior forum
  • VTX1800R Koszalin
Z jak dużym wyprzedzeniem musisz zabrać za zakupy aby były sensowne?
Bo to jest temat kiedy należy Tobie przesłać kasę
Prawdę powiedział Mikers ,że trzeba się przygotować na krew, pot i łzy oraz piękne widoki, miłe towarzystwo i uroczo spędzony czas.
Trzeba realnie oceniać swoje możliwości kondycyjnie oraz zdrowotnie
Czarek zorientuj sie w sprawie ubezpieczeń na czas podróży tych komunikacyjnych i zdrowotnych jakie to koszty.
No i czy odzież motocyklowa zabierać z polski czy tam nabywać -poradź
" I rzekł Pan , nie lękajcie się , idźcie i dosiądźcie swe stalowe rumaki , albowiem Jam je stworzył ku swojej i waszej radości"

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/29 20:37 #17725

• Dezerter
  • Dezerter Avatar
  • Administrator
Nie wiem jeszcze jak wyglada sprawa ubezpieczen. Sprobuje sie dowiedziec jak podejsc do tego. Mysle ze czesc ciuchow trzeba wziasc bo po co przeplacac jesli sie je juz ma. Chyba ze chcecie zrobic zakupy I wyslac to do mnie a potem zabrac lub wyslac do kraju ze sprzetem.
Na pewno zakup sprzetu trzeba bedzie miec juz zakonczony z pare tygodni przed podroza. Nie wyobrazam sobie latania po okolicy I szukania motoru na ostatni moment. Najlepiej bylo by zaczac zakupy pare miesiecy przed wycieczka bo zeby kupic jeden trzeba zobaczyc ze 3-5 a przy zakupie z dwunastu bedzie to dla mnie caly etat i wszystkie weekendy beda temu poswiecone.
Jak sprawa z komunikacja? jakies telephony i nterkomy do jazdy. Co myslicie

Wycieczka Maj 2015 USA 2013/12/29 21:34 #17735

• scooter
  • scooter Avatar
  • Senior forum
  • VTX1800R Koszalin
Czarek , pytałem odnośnie ubioru gdyż nie wiem w jakiego typu strojach sie tam jeździ np.ze względu na temperatury.Obawiam sie ,że moja ciepła skóra może mnie ugotować na miękko A co z dolnymi partiami jeansy czy cos "zbrojonego" no i jakie obuwie.Pytam może śmiesznie i banalnie i wiem że można jechać we wszystkim oraz w niczym :lol: ale chodzi mi o to by było praktycznie i bezpiecznie.W czym Ty będziesz się wybierał