wtorek, październik 19, 2021

Odwiedza nas 289 gości oraz 15 użytkowników.

VTX MOOKIE-900x200 3

VTX Polska
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wycieczka Wrzesień 2015 USA

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/06/21 06:07 #36074

• Dezerter
  • Dezerter Avatar
  • Administrator
  • Life is too short to sit on your ass. Go get it.
  • Otrzymane podziękowania 4446
Dobra no to startujemyy watek tylko widoczny dla tych co sie wybieraja. Zajmiemy sie w nim trasa, sprzetem i wszystkim co bedzie potrzebne by wycieczka przebiegala sprawnie. Wglad do tego i majowego watku maja admini i wszyscy co wybieraja sie na obie wycieczki.
VTX 1800N 2005 / Yamaha Stratoliner 1900/ VTX 1800N 2007 custom
Ostatnio zmieniany: 2014/06/21 06:08 przez Dezerter.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/03 06:31 #37763

• MikeR
  • MikeR Avatar
  • Złoty forowicz
  • Harley-Davidson
  • Otrzymane podziękowania 1637
Myślę że warto pociągnąć jeden temat wycieczki na jesień żeby był porządek i nic nie umknęło.
Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz ...

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/03 14:43 #37815

• Dezerter
  • Dezerter Avatar
  • Administrator
Panowie i Panie. Zamykamy grupe i wszyscy co sie zapisali moga byc pewni ze jest dla nich miejsce wiec Bogdan kolega tez moze jechac. Byc moze jeszcze ktos doskoczy do grupy ale na razie cisza.

1. Mazak z plecakiem
2. kgeb ( moto) + Aga ( raczej w aucie, jeszcze się nie przekonała do 2 kółek)
3. Teper
4. MikeR
5. marikmw + SkyWalk
6 BOGDAN
7. JUREK
8. Majk + plecak
9 Czarek

Jest jeszcze jeden chetny LysyMarcin. Jak powierdzi to dodam go do listy.

Szukajcie jeszcze kogos na kierowce. Ja niestety nie bede mogl jechac ale samochod ode mnie bedzie do wziecie na takich samych zasadach jak grupy majowej. Dobrze by bylo zeby Aga miala zmiennika bo jechac samemu nie jest fajnie.
jesli nie ma chetnych do jazdy jako kierowca to wtedy bedziecie musieli zrobic to samo co my wycieczce majowej i podzielic sie mniejsza iloscia moto na jedna/dwie wiecej osoby.
Ostatnio zmieniany: 2014/07/03 14:44 przez Dezerter.

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/03 22:25 #37867

• bogdan
  • bogdan Avatar
  • Świeżak
  • honda vtx1300 retro
  • Otrzymane podziękowania 122
dziękuję za wpisanie mnie i mego kolegę Jurka na listę muszę go powiadomić o tej decyzji na pewno się ucieszy

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/03 23:29 #37886

• Dezerter
  • Dezerter Avatar
  • Administrator
Dobrze by bylo bysmy zaczeli dyskusje na wasza trasa. Wy jako druga grupa wcale nie musicie leciec dokladnie tak samo jak majowa ale na pewno trasa bedzie podobna bo innaczej za bardzo sie nie da. Mysle ze samochod techniczny byc powinien bo to pozwala na lzejszy przejazd i na odpoczynek dla tych co maja dzien kryzysowy ale kierowcow musi byc dwoch. Przyczepa tez jest potrzebna. Musice wiec wymyslic tak jak my dzielenie sie motocyklami albo zabrac kogos z kraju co na moto nie lata ale chce zobaczyc kawalek swiata.
3 tygodnie wakacji to na pewno, czy mozecie pozwolic sobie na ten luksus?
Hotele i kampingi czy tylko hotele? to zalezy od was. Na razie cos tu strasznie cicho. Niby to odlegla sprawa ale to wcale nie tak daleko. Po zlocie w Gdansku bedzie mniej niz rok. Wizy, budzet, bileety lotnicze, ustalanie wolnego etc. To wszystko juz trzeba powoli omawiac i planowac.

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/03 23:59 #37900

• kgeb
  • kgeb Avatar
  • Ekspert
  • VTX 1800N, Warszawa
  • Otrzymane podziękowania 602
Ostatnio poczytałem relację z jednej z wypraw. Polecają trasę z/do Los Angeles przez środek parku Joshua Tree i pustynię Mojave. Czarek jeździłeś tamtędy, polecasz? Zachęciłeś do myślenia o modyfikacji trasy majowej i myślę jak kosztem południa zahaczyć trasę wzdłuż Pacyfiku i San Francisco.
Po odwiedzeniu San Francisco, zaliczeniu LA myślałem o tym odcinku, tylko w odwrotnym kierunku.
"Trasa do przejechania : Las Vegas – Twentynine Palms 190 mil ( 304 km )
Wyjazd godzina 9. Z wielkim żalem opuszczamy Vegas...
Autostrada nr 15 do granicy stanu z California. Na 58 mili zjeżdżamy na pustynie – woda , paliwo, wiadomość do rodziny... Wjeżdżamy do Parku Narodowego MOJAVE – jedziemy smrodkiem pustyni Mojave. Po 2 godzinach przecinamy Bazę wojskowa Marines i kierujemy się do Twentynine Palms. Tu postój , tankowanie , załatwiamy wszystkie potrzeby.
Stąd ruszamy stara droga przez Park Narodowy JOSHUA TREE ( Drzewo Dżoszuły ).
Dojazd do Indio"

Ten obraz jest ukryty dla gości. Zaloguj się lub zarejestruj aby go zobaczyć.

www.centrum.motocyklowe.pl/wydarzenia/wydarzenie007.php

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/04 21:38 #37971

• bogdan
  • bogdan Avatar
  • Świeżak
  • honda vtx1300 retro
dla mnie kampingi w zupełności wystarczą nie wiem tylko jakie są tam temperatury i jaka będzie pogoda we wrześniu co do urlopu to żaden problem wystarczy dobrze zaplanować

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/08 16:53 #38322

• SkyWalk
  • SkyWalk Avatar
  • Ekspert
  • Piaseczno k/Warszawy
  • Otrzymane podziękowania 793
Po przeczytaniu wątku majowego, jednak wnioskuję za noclegami w motelach, hotelach lub hostelach. Myślę że mogą być również kempingi, tylko że z prysznicem i pościelonym łóżkiem w domkach. Stanowczo mówię "Nie" namiotom, śpiworom i karimatom, natomiast ognisko przy opcji "kemping" oczywiście jest na "Tak" :)
www.smwproject.com

" Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ..."

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/08 19:13 #38332

• MikeR
  • MikeR Avatar
  • Złoty forowicz
  • Harley-Davidson
  • Otrzymane podziękowania 1637
Tak sobie czytam i czytam wszystkie posty i majowe i wrześniowe i powiadam Wam :

Będzie, będzie zabawa, będzie się działo i jeszcze nocy będzie mało ... :woohoo:

... a tak na serio USA to nie Mongolia, myślę że warunki na kempingach są zupełnie inne niż myślimy, są prysznice, toalety itp. mogą to być również takie przydrożne motele.

Często jak gdzieś wyjeżdżam to mam sakwy wypchane po brzegi bo wszystko się przyda. Potem okazuje się że 3/4 tych gratów w ogóle jest nie ruszana i wraca do domu.
Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz ...

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/08 20:02 #38337

• kgeb
  • kgeb Avatar
  • Ekspert
  • VTX 1800N, Warszawa
  • Otrzymane podziękowania 602
Ja też bym nie przekreślał namiotów.
1. Duża część naszej wyprawy to parki narodowe gdzie może okazać się, że na miejscu jest tylko namiot, a motelu trzeba by szukać przy jakiejś drodze w najbliższym miasteczku.
2. Rezerwacja z góry nawet tych kilkunastu noclegów (to jeszcze bez przygarniania nikogo z grupy majowej) będzie dużo trudniejsze
3. Utracimy elastyczność, drobna zmiana planów z namiotem będzie możliwa, a jak wszystko będzie porezerwowane trzeba będzie pędzić bo tracimy kasę
4. Koszty też istotne, pdp zbierze się ok 1000. Usd od osoby lub lepiej. Szczerze wolałbym do motka dorzucić.

Hotel/motel jak najbardziej - jak Czarek sugerował:
1. Duże miasta,
2. Nocleg po bardziej forsowych etapach

Ja bym wrócił do kwestii trasy - to nam pomoże w decyzji - jw
Ostatnio zmieniany: 2014/07/08 20:11 przez kgeb.

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/08 21:05 #38358

• bogdan
  • bogdan Avatar
  • Świeżak
  • honda vtx1300 retro
widzę że do wyjazdu jeszcze 14 miesięcy a już tyle problemów co do noclegów to myślę że namiot to nie jest najgorsza opcja w razie braku miejsc w hotelu lub motelu na kampingu zawsze się znajdzie miejsce a prysznic na pewno się znajdzie w końcu to Ameryka Sam przejechałem Rajd Katyński i nawet na wschodzie idzie przeżyć chociaż warunki na pewno są gorsze i nie wspomnę o jakości dróg a odległości podobne 21 dni7500km
Za tę wiadomość podziękował(a): MikeR

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/08 21:37 #38364

• Dezerter
  • Dezerter Avatar
  • Administrator
Na wielu kampingach sa domki do wynajecia ale to nie sa takie jak w kraju. Sa tylko lozka jakis stolik, zadnych mebli tylko takie miejsce do spanie. Nie maja nawet poscieli wiec trzeba brac spiwory. albo koce. Zobaczcie sobie na google kampingi KOA. Sa tam zdjecia. Kazdy jest troche inny ale warunki sa podobne. W domkach nie ma prysznicow ale sa za to wspolne gdzies przy recepcji.
Mysle ze namioty na wszelkin wypadek trzeba miec chyba ze sie zadecyduje ze kampingi stanowczo nie pasuja i juz wczesniej sie rezerwuje po drodze spanie w motelu/hotelu.

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/21 20:01 #39738

• Majk
  • Majk Avatar
a ja się dostosuję - namioty ok, domki też mogą być, z namiotami jesteśmy bardziej mobilni i niezależni...

Mnie osobiście najbardziej nurtuje temat motocykla - wynajem - szkoda trochę kasy, kupno - mam już dwa i trzeci mi jest zupełnie niepotrzebny... :unsure:

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/21 20:56 #39741

• Dezerter
  • Dezerter Avatar
  • Administrator
znajde czas to ci odpisze Majk. Sorry ale jestem busy busy busy.

Wycieczka Wrzesien 2015 USA 2014/07/26 02:31 #40113

• Dezerter
  • Dezerter Avatar
  • Administrator
wyglada to tak ze wynajecia motocykla w USA kosztuje sporo kasy. U mnie to 159 dziennie czyli ze 17 dni to okolo 2500.
Jak juz pisalem w watku majowym ( polecam poczytac) moge wypozyczyc moje moto za okolo 1000. Moto bedzie ubezpieczone na mnie wiec mozna na nim leciec legalnie. Jesli chodzi o ubezpieczenie medyczne to to trzeba wykupic w Polsce.