sobota, październik 19, 2019

Odwiedza nas 182 gości oraz 11 użytkowników.

VTX Polska

Paczki USA - PL - next day, zakupy w USAPL - next day, zakupy w USA

640px-Upper_and_Middle_Manhattan.jpg.

Wkrótce powstanie profesjonalny serwis internetowy do zarządzania swoimi zakupami w USA. Na chwilę obecną zanim ten serwis powstanie chciałbym na forum udostępnić możliwość korzystania z usług transportu paczek drogą lotniczą w sytemie next day z USA do Polski oraz dodatkowo pośrednictwa w zakupie towarów.

1. Usługa transportu - polega na tym, że kupujemy produkt na ebay lub w sklepie internetowym i jako adres dostawy podajemy Norman w Oklahomie (Dezerter). Następnie po przybyciu paczki Dez ją mierzy i waży a następnie podaję ostateczną kalulację kosztów transportu. Następnie wypełniacie z moją pomocą dokumenty celne, drukuję list i paczka leci do Polski. W Polsce jest na następny dzień roboczy (przetestowane). Jeśli agencja celna nie ma zastrzeżeń to tego samego dnia zwalnia paczkę i następnego dnia macie ją u siebie.

Cena zależy od wagi wymiarów. Paczka do 1 kg to 143,42zł brutto

 

2. Usługa zakupu produktu i transportu - Zdarza się, że sklep w USA nie oferuje sprzedaży poza USA i wówczas ta propozycja jest idealna, ponieważ dokonujemy zakupu w Waszym imieniu i dalsza procedura wygląda tak samo jak w przypadku samego transportu, Nie realizujemy w ten sposób zakupów z np. Craiglist lub innych miejsc, gdzie wymiany produkt-gotówka najlepiej dokonać osobiście.

Cena pośrednictwa w zakupie - 15% wartości towaru (minimum 15 $)

3. Usługa konfekcjonowania - możliwy jest zakup kilku produktów w kilku sklepach, wysłanie tych paczek do Norman (Oklahoma) oraz następnie przepakowanie tego do jednej paczki i wysłanie do Polski.

Cena uzgadniana indywidulanie uzależniona od rodzaju produktów, wagi wymiarów ich ilości i użytych do zapakowania materiałów.

 

Usługa jest door to door czyli nigdzie nie trzeba jeździć, kurier UPS przywiezie paczkę do Was. W cenie usługi nie jest zawarta obsługa celna, cło i podatek. W przypadku prezentów opłaty te nie występują. Natomiast kiedy występuje cło i VAT lub sam VAT wówczas naliczane są te opłaty i na chwilę obecną są fakturowane na mnie raz w tygodniu. Jestem w trakcie rekonstruowania procesu tak abyście mogli płacić należności celno - podatkowe samodzielnie ale na razie jest tak, że jeśli wystąpią to przekażę Wam o tym informację tydzień po doręczeniu przesyłki i wóczas trzeba będzie wpłacić na moje konto tą należność ponieważ ja wcześniej będę usiał zapłacić to dla agencji celnej. 

 

To oczywiście tylko kilka zasad, cały opis będzie na dedykowanej stronie www, ale ponieważ to trwa to chciałbym już udostępnić Wam tę usługę.

Poniżej formularze:

Zapytanie cenowe

Zlecenie wykonania usługi

 

Niektóre towary są zwolnione z cła i/lub podatku VAT. Poniżej kilka zasad.

Przy imporcie ze Stanów Zjednoczonych występują następujące zwolnienia celne i podatkowe:

1. Od osoby prywatnej do osoby prywatnej:

1.1. Do kwoty 45 EUR na jedną przesyłkę, dotyczy towarów w małych ilościach o charakterze niehandlowym - zwolnienie z cła (art.26 WSZC) i VAT (art.51 ust.3 ustawy o VAT) do ilości podanych dla każdego towaru (art.27 WSZC) tzn. wyroby tytoniowe, alkohol i napoje alkoholowe, perfumy, wody toaletowe.

1.2 Rzeczywista wartość do kwoty 150EUR na jedną przesyłkę - zwolnienie z cła (art.23 i 24 WSZC), VAT do naliczenia i zapłaty (art.51 ust.3 ustawy o VAT).

1.3 Towary na własny użytek, okazjonalne, o charakterze niehandlowym, rzeczywista wartość do 700EUR - stawka ryczałtowa 2,5% , VAT do naliczenia i zapłaty (rozporządzenie Rady WE nr 275/2008 z dnia 17 marca 2008r, zmieniające Rozp. Rady (EWG) nr 2658/87 w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie wspólnej taryfy celnej nie obowiązuje stawek "bez cła" oraz towarów objętych działem 24- tytoń, wyjątek stanowią także ilości ustanowione w art.31 lub 45 Roz. Rady EWG Nr.918/83 z dnia 28 marca 1983 ustanawiające WSZC z dalszymi zmianami).

2. Od firmy do firmy lub firma do osoby prywatnej: do kwoty 22EUR na jedną przesyłkę - zwolnienie z cła (art.23 WSZC) i VAT (art.51 ust.3 ustawy o VAT).

 

 Podstawa prawna:

Cło - "Wspólnotowy System Zwolnień celnych" - Rozporządzenie EWG Nr.1186/2009

VAT- "Ustawa o podatku VAT" - Art. 51 Dz.U.Nr 54 z dnia 05.04.2004

 

 

Podsumowanie

Cło i podatek będą naliczone według wartości importowanego towaru:

a. poniżej 22 EUR dla towarów w małych ilościach o charakterze niehandlowym, brak należności za cło i podatek VAT czy inne opłaty celne, chyba że towary są objęte akcyzą,

b. 23–150 EUR brak należności za cło, VAT według stawek do zapłaty,

c. powyżej 150 EUR jest naliczane cło i podatek VAT według stawek (wyjątek stanowi osoba prywatna do osoby prywatnej do wartości 700 EUR, wtedy ma zastosowanie cło ryczałtowe zgodnie z punktem 1.3).

Przesyłki o charakterze niehandlowym to takie przesyłki, które jednocześnie:

mają charakter okazjonalny,

zawierają towary przeznaczone wyłącznie do własnego użytku odbiorcy lub jego rodziny, które nie wskazują ani swoim charakterem, ani ilością na ich przeznaczenie handlowe,

są wysyłane do odbiorcy przez nadawcę bez żadnego rodzaju opłat.

WAŻNE! 

1. Wartość cła i podatku VAT jest obliczana od wartości zakupu powiększonej o koszty dostawy

2. Wiele towarów posiada stawkę cła 0%, np. laptop, telefon komórkowy, aparat cyfrowy i wiele innych. Pamiętaj też, że w Polsce ostateczną decyzję o wysokości stawki celnej podejmuje przedstawiciel Urzędu Celnego.