Odwiedza nas 281 gości oraz 0 użytkowników.

image 2

Text Size
Top Tab Content

Sprzęgło Honda VTX 1800 - wymiana sprężyn

Wymiana sprężyn na twardsze Barnett MT114-6 ma na celu eliminację poślizgu sprzęgła. To dość prosta czynność wymagająca zastosowania kilku nieskomplikowanych narzędzi oraz klucza dynamometrycznego. Realizacja tego zadania przeprowadzana jest na własną odpowiedzialność, jednakże przy odrobinie zdrowego rozsądku, nie jest to zbyt trudne do wykonania.

Czytaj więcej: Sprzęgło Honda VTX 1800 - wymiana sprężyn

Odpowietrzanie układu hamulcowego VTX1800

Płyn dolewasz do zbiorniczka na kierownicy (prawy odpowiada za przedni hamulec) i przy ramie po prawej stronie na wysokości przedniego cylindra.
Przy wymianie płynu/odpowietrzaniu pilnujesz, aby nie zabrakło w zbiorniczku płynu. Najprościej poprosić kogoś o pomoc. Jedna osoba operuje klamką/pedałem i pilnuje poziomu płynu, a druga obsługuje odpowietrzniki. 

Czytaj więcej: Odpowietrzanie układu hamulcowego VTX1800

Oleje silnikowe - wszystko co powinieneś wiedzieć

Krótko o olejach silnikowych odpowiadających wymaganiom silników w naszych VTXach.

Jeżeli interesuje cię jedynie konkretna informacja jaki olej zastosować w swoim sprzęcie, przejdź od razu do punktu 3, po lekturze punktu 1, możesz się obawiać uruchamiać silnik motocykla. ;-)

Czytaj więcej: Oleje silnikowe - wszystko co powinieneś wiedzieć

Kierunkowskazy - dostosowanie do polskich przepisów

Korzystając z okresu zimowego i musząc za chwilę po raz kolejny się zmierzyć z przejściem badań technicznych, postanowiłem dostosować motor do przepisów obowiązujących w Polsce dotyczących świecących kierunków - czyli je zwyczajnie zgasiłem. Robota prosta, każdy mający choć minimalne pojęcie o elektryce powinien sobie poradzić.

Czytaj więcej: Kierunkowskazy - dostosowanie do polskich przepisów

Kalkulator - prędkość vs. obroty silnika

Artykuł opisuje funkcjonalność kalkulatora prędkości motocykla w stosunku do obrotów silnika na danym biegu dla Hondy VTX w obu wersjach 1300 i 1800.

 

Czytaj więcej: Kalkulator - prędkość vs. obroty silnika