Odwiedza nas 275 gości oraz 0 użytkowników.

image 2

Text Size
Top Tab Content

Podróż motocyklowa przez Chorwację w 8 dni - wrzesień 2013

Przez Chorwację na dwóch kołach w 8 dni - 2013

LINK DO FOTEK

LINK DO FILMU

183

Zagłębiając się w hobby motocyklizmu śmiało można stwierdzić, że apetyt roście w miarę jedzenia. Na początku jazda dookoła komina, następnie dalsze trasy na zloty aż w końcu dopadają nas marzenia czy nie warto wybrać się za granicę. Obojętnie gdzie byle drogi, kultura, pejzaże były inne, odmienne. Na stronie www.vtxpolska.pl powstał 19 marca 2013 roku nowy temat CHORWACJA zapoczątkowany przez moderatora Blackwolf. Rozpisaliśmy się dość obszernie w w/w temacie planując wspólny wyjazd. Pomocnych informacji, ciekawych uwag zebrało się bardzo dużo, niestety dwa planowane wyjazdy w ciągu paru kolejnych miesięcy spaliły na panewce. Aż do momentu kiedy ustaliliśmy datę 18.09.2013!!! Sam do końca nie wierzyłem że wyjedziemy, biorąc pod uwagę dwa poprzednie wyjazdy których planowanie skończyło się fiaskiem.

Czytaj więcej: Podróż motocyklowa przez Chorwację w 8 dni - wrzesień 2013

Austria - Großglockner Hochalpenstraße

ALPY 2013 Großglockner Hochalpenstraße Relacja

Witam Wszystkich,
Dzięki, że trzymaliście za nas kciuki. Jak wcześniej pisała Lena, nasza wyprawa w Alpy zakończyła się szczęśliwym powrotem do domów. Ponieważ dysponuję odrobiną wolnego czasu oraz objąłem funkcję samozwańczego fotografa, to zostałem upoważniony przez Lenę i Marko do napisania krótkiej relacji z tej „historycznej” wyprawy. Powinność tę z przyjemnością czynię.
Po tygodniu przygotowań mojego VTX 1800 do drogi, tj. wymianie filtrów, olejów, wymianie płynów we wszystkich układach hydraulicznych, wymianie klocków hamulcowych, zamontowaniu GPS, gniazda zapalniczki i tempomatu oraz uzbrojeniu się w kilka niezbędnych rzeczy takich jak torba podróżna będąca jednocześnie bardzo wygodnym podparciem pod plecy, kombinezon wodoodporny oraz trzy pary rękawic ( zimowe narciarskie, letnie perforowane oraz skórzane pośrednie) i jeszcze dwa zestawy bielizny termicznej, wreszcie byłem gotowy do drogi. Myślę, że Lena i Marko przerobili ten sam schemat.

Czytaj więcej: Austria - Großglockner Hochalpenstraße

Tatry - trasa 1

Tatry polskie i słowackie oferują tyle ciekawych tras, że na pewno na jednej sie nie skończy. 

Ta trasa zaplanowa jest na 3 dni

Czytaj więcej: Tatry - trasa 1

Mazury - trasa 1

Trasa z Warszawy na Mazury i znowu do Warszawy. Trasa opracowana na 2,5 dnia. Czyli wyjazd w piątek po pracy i powrót w niedzielę. Trasa nie jest przetestowana pod względem czasu przejazdów i czasu na oglądanie. Jest przygotowana na wyjazd. Jak tylko bedzie już odbyła nanpewnompojawi sie tutaj komentarz i korekta czasu przejazdów i miejsc wartych odwiedzenia.

Czytaj więcej: Mazury - trasa 1